Çeviri Hizmetlerimiz

Çeviri Kampanyalarımız Hakkında Bilgi Almak İçin 0212 211 25 56 Numaralı İletişim Adresimizden Bilgi Alın!

En Uygun Fiyatlı Çeviri Hizmetleri
Yeminli tercüme fiyatlarımız sizlerden gelen çeviri talepleri göz önüne alınarak karakter hesaplaması yapılır yapılan karakter hesaplamasından sonra sizlerden fiyat onayınız doğrultusunda çevirinize başlanılır.

Teknik becerisi göz önüne alınarak belgeleriniz, gerekli alanlarda ve terimlerde bilgisi olan uzman tercümanımıza yönlendirilir. Hedef dile çevrilen belgeler yeminli tercüme büromuz tarafından kontrol aşamasından geçilerek sizlere sunulur. Çevirilerinizden sonra büromuzun sizlere vereceği hizmetler arasında Noter ve Apostil işlemlerinizi de ayrıca fiyat alarak da yaptırabilirsiniz.

Yeminli Tercüme nedir?
Yeminli tercüme, Noter tarafından onaylanan ve tercüme bürosuna bağlı noterde imzası bulunan tercümanlara yeminli tercüman denir. Sizlere sunulan belgelerde yeminli tercümanımızın imzası ve kaşesi de basılıp teslim edilerek yeminli tercüme onaylı belgeleriniz hazırlanmış olur. Bu belgeleri yurt dışında ve yurt içinde her kurumda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Yeminli tercüme bürosu nedir?
Yeminli tercüme bürosu çeşitli dillerde tercümanlarının bağlı olduğu çeviri ofisidir. Yeminli tercümanlar tek bir çatı altında toplanarak sizlere en kolay çeviri hizmetleri sunmak için çalışmalarını sürdürmektedirler.
İngilizce çeviri, Arapça çeviri, Almanca çeviri, Rusça çeviri ve daha bir çok dildeki çeviri fiyatlarımız için fiyat listemizi inceleyebilirsiniz.
ÇEVİRİ FİYAT LİSTESİ
En uygun 1000 karakter çeviri fiyatlarından oluşan listemizi incelemek ister misiniz?
Fiyat Listesi için Tıklayınız
Yeminli tercüme fiyatları nasıl hesaplanır?
Çeviri talepleriniz üzerine belgelerinizin hesaplanması yandaki durumlar göz önüne alınarak fiyatlandırılmaktadır.
İçerik konusu – Teknik beceri – Hedef dili – Teslim süresi – Karakter sayısı
89

Tercümelerinizin içeriği göz önüne alınarak hesaplamalar yapılması ile çevirilerinizin hangi tercümana gönderilmesi gibi durumlar göz önüne alınarak fiyatlandırılır. Örneğin; Hukuki alanda uzman bir tercümana, tıbbi içerikli bir konu gönderilmesi çevirilerde hata oranını yükseltir.

Karakter sayısı; Çevirinizin hesaplanmasında kullanılan bir diğer etken karakter sayısıdır. Karakter sayısı göz önüne alınarak aşağıdaki gibi hesaplanmaktadır.

Karakter sayısı * 1000 çeviri dili fiyatı = çeviri ücreti.

Her dilde uygun fiyatlı çeviriler;

Her dilin 1000 karakter fiyatları farklıdır. Çevirisi istenen belgenin kaynak dilden hedef dile tercümesindeki hesaplamasında çeviri dili önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin Arapça ve İngilizce dillerinin zorluk ve kolaylığı aynı zamanda tercümanın uzmanlığı göz önüne alınarak fiyatlandırmalar yapılır.

Teknik beceriye sahip çevirilerde çevirinin zorluğu ve içerik konusunun ağırlığı baz alınarak tercüman seçmeleri yapılır. Bu nedenle çevirilerin hem hızlı hem de hatalı olmaması için önem arz etmektedir. Örneğin Hukuki teknik beceriye sahip her belgenin içerik zorluğu aynı değildir. Bu nedenle tercüman seçmeleri ona göre yapılması gerekmektedir. Böylece fiyatlandırmalar, tercümanlarımızın 1000 karakter üzerinden alacağı ücretler neticesinde tercüme hesaplamaları yapılır.

Teslim süresi;

Çevirisi istenen belgenin karakter sayısı 3 ve 4 sayfaya kadar teslim süresi yani aciliyet durumu göz önüne alınmaz. Fakat karakter sayıları yüksek olan çevirilerde en hızlı sürede yetiştirilebilmesi için birden fazla tercümana yönlendirilir. Böylelikle sizlerin çevirilerinize öncelik verileceğinden tercüme fiyatları ona göre hesaplanmaktadır.