Apostil Tercüme

Apostil işlemi nedir?

Hedef dile çevrilen belgelerinizi yurt dışında kullanabilmek için yapılan onay işlemidir. Yurt dışından kullanılan her evrakın Apostil onayından geçmesi zorunludur. Korkmaz tercüme bürosunda yapılan tercüme işlemlerinden sonra Noter tasdiki yapılır kaymakamlık tarafından verilen Apostil belgesi onaylatılarak yurt dışında kullanabilmeniz için evraklarınızın işlemleri tamamlanmış olur. İsteğiniz doğrultusunda Apostil belgelerinizin de çeviri işlemlerinizi büromuz tarafından yaptırabilirsiniz. Apostil çevirilerinde yeminli tercüme kaşeleri yeterli olacaktır.

Apostil işlemleri yapılabilmesi için şu aşamadan geçirilir.

Apostil işlemleri yapılacak belgenin çevirisiBelgenin Noter tasdiğinin yapılmasıBelgenin hangi ülkeye gideceği ( Bu bilgi kaymakamlık için gereklidir)

Vilayet tasdiki nedir?

Apostil işlemleri ile aynıdır. Belgelerin vilayet tasdiki sadece Arap ülkelerine giden evraklar için geçerlidir. Arap ülkelerine giden evraklara Apostil değil vilayet tasdik işlemleri yapılır. Suudi Arabistan, Mısır, Lübnan, Irak, Malezya vb. Arap ülkelerinde geçerlidir. Apostil işlemleri kaymakamlık tarafından Vilayet tasdiği Konsolosluk tarafından verilmektedir. Vilayet tasdiki fiyatları için bizler ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.